Védd az állatokat!

Vigyázz rám!

Ha tudunk arról, hogy valaki a környezetünkben állatot bántalmaz, akkor sürgősen értesítsük a rendőrséget.

Ha ilyet látunk, akkor kiáltsunk rá a kínzást végző személyre vagy hívjunk rendőrséget.

Az állatokat nem csak fizikailag, hanem lelkileg is lehet bántalmazni. Hogyha nem fogad szót, fegyelmezzük meg, de semmiképp se verjük meg, vagy kiabáljunk vele, hiszen így nem fogja megérteni, hogy mi a szándékunk.

Csak akkor tartsunk állatot, ha van elég időnk és türelmünk hozzá.

Kutyát 4 méternél rövidebb láncon tartani büntetendő.

Az kutyaház  mindig legyen szigetelt, hiszen ha rossz az idő az állat megfázhat - egyes fajoknál ez súlyos szövődményekkel is járhat.

Ha állatot tartunk, sok hely kell bizonyos fajok tartásához. Ilyenek a macskák, lovak, kutyák és más haszonállatok, mint a birkák, tehenek és a sertések.

Az állatnak mindig elöl kell hagyni az ételét és a vizét, nem szabad őket éheztetni.

Ha megbetegszik, feltétlenül vigyük orvoshoz, ha nincs elég pénzünk, ne tartsunk nagy költségű állatot, és gondozzuk megfelelően, hisz így a kellemetlen élősködőket is elkerülhetjük és az egyéb higéniai fertőzéseket.

Vigyázzunk mi is az állatok épségére!

Az ivartalanítás fontossága

                          Tévhitek az ivartalanításról

Miért ivartalanítsd kedvencedet?

1. Így megelőzheted a nem kívánt szaporulatot

2. Hogyha nincs nem kívánt szaporulat kevesebb lesz az utcára kidobott, kóbor állatok száma

3. Kevesebb állat lesz menhelyen

4. Meglőzhetőek a tüzelés okozta kellemetlenségek

5. Kevesebb állat hal meg (az út szélére kirakott kutyákat/ macskákat gyakran üti el az autó, a zacskóba rakott állatok pedig könnyen megfulladhatnak)


Tévhitek az ivartalanításról:

1. Az állatoknak legalább egyszer kell elleniük, hogy boldogok legyenek

Igazság: Az állatok nem a szaporodástól vagy az elléstől lesznek boldogok, hanem a gazdájuk gondoskodásától, szeretetétől (:

2. Az ivartalanított állatok elhíznak

Igazság: Az elhízás a nem egészséges táplálkozás vagy a mozgáshiány velejárója. Az ivartalanítástól nem lesznek kövérebbek az állatok!

3. Kínzásnak tesszük ki az állatot

Igazság: Az ivartalanítás nem okoz semmilyen fájdalmat az állatnak. Mielőtt az orvosok elkezdenék a műtétet, érzéstelenítik és elaltatják az állatot így nem fog érezni semmit. A műtét után szédeleghet egy kicsit, de ilyenkor nem kell aggódni, ez csak az altatás utóhatása, 1- 2 óra múlva elmúlik.

4. Ezzel beavatkozunk a természet rendjébe

Igazság:  A "beavatkozást" már akkor megtettük, mikor háziasítottuk az állatokat, egyébként a "be nem avatkozás" pedig utcán kóborló, éhező állatokat eredményez!

5. Az állatorvosok ezekből a műtétekből szeretnének meggazdagodni

Igazság: Az ivartalanítás nem csak az állat gazdájának, hanem az orvosnak is költséget jelent, ugyanis ő fizeti a műtéthez szükséges minőségi varróanyagokat, eszközöket és gyógyszereket is.


Csökkentsük a kóbor állatok számát, ivartalanítsuk kedvenceinket!


Kutyatámadások

Estefelé vagy akár fényes nappal az utcákon sétálva, bárikor érhet minket kutyatámadás. Hogy mit kell csinálni ha megtámad egy nálunk jóval nagyobb kutya? Olvassa el cikkünket és tudja meg, hogyan védheti meg magát egy- egy ilyen támadás során!

1. Mit NE csinálj??!

Soha ne fordíts hátat támadódnak!

Ne nézz a szemébe, mert fenyegetésnek veheti!

Ne kezdj el futni, mert Ő gyorsabb nálad, és könnyen utolér!

Ne ess pánikba, mert az állat megérzi a félelmed!

Ne kezdd el verni a kutyát, ez csak jobban felhergeli!

2. Mit CSINÁLJ?!?

Ha van a közelben fa, próbálj meg felmászni a rá, mert oda nem tud utánadmenni a kutya!

Maradj nyugodt, így az állat is nyugodtabb lesz egy kicsit!

Ha látsz a közelben embereket valahogyan jelezz nekik, hogy hívják fel a rendőrséget/ állatvédőket!

Ha közelít felénk az eb, és nem tűnik vadnak hagyjuk, hogy meszagolgasson minket

Ha ven nálunk valamilyen tárgy pl.: táska, szatyor stb., akkor azt magunk elé tarthatjuk, ezzel kisebbé téve a harapás esélyét

Hogyha szemtanúi lennénk egy ilyen támadásnak, akkor maradjunk az áldozattal a helyszínen, hívjunk rendőrséget, s derítsük ki, hogy van - e a kutyánka gazdája.

+ Tipp:

Hogyha a mi kutyánkat támadja meg egy kóbor eb és látjuk, hogy mi erősebbek vagyunk a támadónál, akkor rúgjuk meg, s kiabáljunk, ez a kisebb/ közepes méretű kutyákat álatlában képes elijeszteni. 

Akkor van nagy gond, hogyha nálunk nagyobb kutya támad kedvencünkre, ilyenkor is megpróbálhatjuk kiabálással, ordítozással elzavarni az állatot, legrosszabb esetben, ha ez sem használ, használjuk a nálunk lévő tárgyakat védekezésképp. 

Ha a táadó nagyjából azonos méretű a mi kutyánkkal, akkor ne avatkozzunk bele a harcba, mert néhány percen belül  lezajlik, majd a csata és kisebb sérülésekkel tovább folytathatjuk sétánkat.

Reméljük cikkünk hasznos volt Önnek! Védje meg magát és házikedvencét a támadásoktól!

D&S
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el